DÜZCE DENETİMLİ SERTBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN "AFRİN ŞEHİTLERİ HATIRA ORMANI" PROJESİ
    
           

         Tüm Türkiye genelinde Denetimli Serbestlik Müdürlüğü bünyesindeki yükümlülerin ağaç dikimi ve bakımı çalışmalarında görevlendirilerek ve yeni orman alanları oluşturularak kamu hizmeti cezalarının infaz edilmesi amaçlanmıştır.

         Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü,  İl Özel İdaresi, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile hazırlanan proje kapsamında Nisan ayı içerisinde Düzce İlindeki toplam 13 okula yaklaşık 600 adet fidan dikilmiş olup, yine bu proje kapsamanda 02 Mayıs 2018 Çarşamba günü Düzce İli Gümüşova İlçesi Selamlar köyünde Vatanımız uğruna canlarını veda etmiş olan Afrin Şehitlerimizin anılarının yaşatılması için oluşturulan “Afrin Şehitleri Hatıra Ormanı” na  ilk fidan dikim çalışması yapılmıştır.

         Fidan dikim çalışmalarına Düzce Valisi Dr. Zülkif DAĞLI, Düzce Belediye Başkanı Dursun AY, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş DÜZGÜN, Gümüşova Kaymakamı İsmail SÜNDÜK, Düzce  İl Jandarma Komutanı Vekili Albay Mustafa ÇETİNKAYA,  Denetimli Serbestlik Müdürü İlker ÖCAL, İGençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Feyzullah DERECİ, Düzce İli Protokol Üyeleri, Düzce Üniversitesi Genç Tema Topluluğunda görev alan öğrenciler   ve  İlgili kurumların personelleri  katılarak destek vermişlerdir.    

Fidan Dikme Etkinliğinde yaklaşık 150 denetimli serbestlik yükümlüsü tarafından toplam 2000 adet fidan dikilmiştir. Etkinlik Gümüşova Müftüsünün tüm şehitler için yaptığı dua ile son bulmuştur.
 

T.C. Adalet Bakanlığı Düzce Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır.