DÜZCE DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜRLÜĞÜNDEN YÜKÜMLÜLERE MORAL KAHVALTISI

        Düzce Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, Düzce Belediyesi, Düzce İl Müftülüğü, Düzce İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Düzce İl Özel İdaresi ortaklığında hayata geçirilen ''Beyaz Bir Sayfam İçin El Ele'' adlı proje ile denetimli serbestlik tedbiri altındaki yükümlülerden infazını kamu yararına ücretsiz bir işte çalışarak tamamlayacak olan kişilerin cami, okul, park ve bahçeler gibi kamu kurumlarında 20 kişilik gruplar halinde toplu çalıştırılması ve bu kişilere çalışma öncesi yaklaşık bir saat İl Müftülüğünce görevlendirilen din görevlileri tarafından manevi değerler ve genel din bilgisi konularında eğitim verilmesi sağlanmaktadır. Bu projeyle bugüne kadar 40 cami ve 45 okulun bahçesi temizlenmiş,  bir okul bahçesine 20 adet ceviz fidanı dikilmiş, bir okulun tüm sıralarının tadilatı yapılmış ve bir okul da boyanmıştır.
            Proje kapsamında, 06/02/2019 Çarşamba Günü, saat 10.00'da Düzce Uzun Mustafa İlkokulunda yükümlülerin toplu çalışması, Düzce Valisi Dr. Zülkif DAĞLI, Düzce Belediye Başkanı Dursun AY, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat ÇELİK, Düzce Adalet Komisyonu Başkanı Ferhan ACAR,  Düzce İl Emniyet Müdürü Hüseyin DENİZ, Düzce İnfaz Hakimi İskender BÖLÜKBAŞI, Düzce İl Müftüsü Hüseyin CAN, Düzce İl Milli Eğitim Müdürü Murat YİĞİT, Düzce Denetimli Serbestlik Müdürü İlker ÖCAL ve Düzce İl Protokol Üyelerinin katılımı ile ziyaret edilmiş, ardından Düzce Kusursuz Cafe'de planlanan kahvaltıya geçilmiştir. 
           Kahvaltı Programı Düzce Valisi Dr. Zülkif DAĞLI, Düzce Belediye Başkanı Dursun AY ve Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Sedat ÇELİK'İN konuşmalarıyla başlamış, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığının desteğiyle LCW sponsorluğunda alınan mont, kazak ve gömlekten oluşan hediyelerin 25 yükümlüye verilmesi ile son bulmuştur.

           Kahvaltının ardından Düzce Valiliği bünyesinde hizmet veren YEDAM  (Yeşilay Danışma Merkezi) toplu olarak ziyaret edilmiştir.

DÜZCE ADLİYESİ
 


ZİYARETÇİ SAYISI-
Adalet Bakanlığı
T.C. Adalet Bakanlığı Düzce Adliyesi Resmi Web Sitesi © 2016 Tüm Hakları Saklıdır.